İç Mimar Şirketleri

İç mimarlık iş hayatında hem de eğitim de 20. yüzyılın başlarında ABD’de kurumsal bir hale getirilmiştir. Dünya’ya yavaş bir şekilde yayılan iç mimarlık, genel olarak güzel sanatlar ve ornamentasyon sanatı ile doğal gelişimi bir arada oluşturmaktadır. Türkiye’de eğitim alanında 1925 senesinde gelmiştir. Türkiye’de iç mimar olabilmek için dört senelik eğitim gördükten sonra T.M.M.O.B İç mimarlar Odasına kayıt mutlaka olunması gerekmektedir. İç mimarlıkta kendini ilerletmek isteyen kişiler Ankara’da çeşitli kurslara giderek kendilerini de geliştirebilmektedirler.

İç Mimar Şirketi Nasıl Çalışmaktadır?

Bir mimari yapının içerisindeki eşyalardan başlanarak donanım ve sistemlerin yapılarına kadar kafasında kendi bileşenleri ile düzenleyip sunumlarını yaparlar. Sanatı göz önünde bulundurarak konfor ve işlevsellik odaklı olarak çalışmaktadırlar. Ankara iç mimar şirketlerinde birbirinden farklı uzman kişiler bulunmaktadır. Tabii ki de bu çalışmalar birbirinden farklı olup değişik başarılar ve görüşlere yer verilmiştir.Ayrıca firmanın kendi bünyesindeki elamanları güzel sanatlar bölümlerinden mezunudurlar. Teknolojik gelişmeler ile fazla malzeme kullanımı hayata geçirilmiş ve yapısal düzenlemeler ile projeleri hayal gücüne bırakarak ortaya iyi sunumlar çıkarılmaktadır. Malzeme ve teknik olarak çeşitlerin artması mimarların iç mekan tasarımlarının da kendilerine özgü bir hal almıştır. Bu durumda iç mimar kendi dünyasına kapanarak müşterinin istediği hayali gerçekleştirmeye yoğunlaşmaktadır.

ic-mimarlik-sirketi

İç Mimar Şirketi Fiyatları

Günümüzde gelişen teknoloji ile fiyatlar da farklılık göstermektedir. Önceden projeye uygun olarak farklı bütçeler ortaya çıkmaktaydı. Şimdi ise iç mekan tasarımlarında belli bir teknolojiye sahip olunduğundan kullanılacak araç ve gereçler belirlenmiş olarak mekansal planlamada  bütçe de ufak tefek farklılıklar olmak şartıyla karşımıza çıkmaktadır. Müşterinin istekleri üzerine fiyat değişimleri de yüksek oranlar da etkilenmektedir. Ankara iç mimar şirketindeki fiyatlar müşterinin görüşleri ve hayalindeki mekan ve düzenlemeler dikkate alınarak taslak olarak bir fiyat biçimlenir. Bunlara ek olarak farklı bir durumda bu maliyet biraz daha artacağı zamanlar da müşteri ile görüşülür ve onay alınır. Onay alındıktan sonra kalan işlere devam edilmektedir.

İç Mimarların Sizlere Sunduğu Fırsatlar

İç mimarlar kendi alanlarında uzmanlaşmış olduklarından bu seçim çok önemlidir. Seçeceğiniz şirketin elemanlarının iç mimarlar odasına kayıtlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. İç mimar seçiminde size sunulan fırsatlara bakmalısınız. Afiş veya sitelerinde yapılmış olan işlere bakılarak size az da olsa nasıl bir mekan sunulacağını göreceksinizdir. Bir iç mimar ; kendi alanında uzman ise size sunacağı fırsatlar da az çok belirlidir. Eğer bu mimar liderliğe sahip ise, yaptığı işlerde olumlu dönüşler alındıysa ve hayal dünyası gerçekten geniş ise seçtiğiniz bu özelliklerde ki mimar ile hayalinizdeki iç mekan tasarımına sahip olmanıza bir adım kalmıştır. Kendi düşüncelerinizi hayalinizdeki tasarımı mimara anlatarak nasıl olabileceği konusunda bilgiler alınır, daha sonra mimar size taslak olarak bir çizim gösterir. Eğer taslak size uygun ise onay verilir ve diğer işlemlere geçirilir. Son olarak her şey tamamlandığı vakit sizden renk ve eşya seçiminde fikirleriniz sunulur. Daha sonrasında eşya veya mobilyalar getirilir ve mimar son dokunuşlarını yaparak iç mekanınızı sizlere teslim eder.